Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

U plágos dje nga ‘bombula e gazit’, por Pólicia shókohet në banesën e 52-vjeçarit nga Shkodra. Nga víktimë në të pandehur

Sait Fikaj nga Shkodra është kthyer nga víktimë e një ngjarje të raportuar si incident në banesën e tij, në autor të disa veprave pénale gjë e cila ka çoroditur edhe efektivët e qytetit verior.

Faxweb.al raportoi ditën e djeshme se 52-vjeçari kishte marrë dëmtime në trup për shkak të shpërthimit të një bombule gazi, ndërsa lajmi mbështetej në deklaratën e Pólicisë së Shkodrës, por e vërteta qëndron ndryshe.

Ai u dërgua në Spitalin e Shkodrës djhe më pas u nis drejt Tiranës për mjekim më të specializuar, ndërsa së fundmi është zbuluar se nuk ishte bombula e gazit ajo që shpértheu në banesën e tij por lëndë plasëse artizanale, që Fikaj i përdorte për peshkim.

Por historia nuk mbaron me kaq, pasi gjatë kontrollit në banesën e 52-vjeçarit janë gjetur edhe 175 fidanë kanábis ç’ka e rëndon të zotin e shtëpisë me ákuzat që pritet të ngrihen ndaj tij.

“Më datë 04.05.2020, rreth orës 15:10, dyshohet se nga shpèrthimi i një bombule gazi në banesë ka pësuar djègie shtetasi S. F., 59 vjeç, banues në fshatin Ura Shtrejt, Shkodër, i cili pas ndihmës së parë u dergua në QSUT Tiranë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje”, njoftoi dje Pólicia.

Tashmë Sait Fikaj është proceduar pénalisht për shkaktimin e shpérthimit nga lëndët plasëse, deklarimin e rremë dhe gjetjen e bimëve narkótike në banesën e tij.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *