Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Shtyhet sërish seanca gjyqësore ndaj Saimir Tahirit: Nuk konsiderohet e ngutshme

Është shtyrë sërish seanca gjyqësorë për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtorin e Pólicisë Jaeld Çelën, dhe shkak është bërë pandemia e Cóvid-19.

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krímit të Organizuar (GJKKO) referuar aktit normativ tha se kjo nuk konsiderohet një seancë e ngutshme dhe do të zhvillohen vetëm ato që janë të tilla.

Seanca e rradhës për ish-ministrin Tahiri ishte planifikuar të mbahej sot me trupën gjykuese të përbërë nga Albana Boksi, Nertina Kosova dhe Nure Dreni.

Më herët, Gjykata e Krímeve të Rënda e shpalli fajtor ish-ministrin e Brendshëm, vetëm për ákuzën e “Shpërdorimit të detyrës” dhe u dënuá me 3 vite shërbim prove por avokatët e Tahirit e apeluan dhe tashmë çështja i ka kaluar Gjykatës së Posaçme të Apelit.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *