Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


Te Gjitha

Saimir Tahiri flet pas vendimit të gjykatës: Më lini ta përtyp, nesër do të ndajmë ca mendime bashkë

Saimir Tahiri ka folur për mediat menjëherë pas dhënies së vendimit me 3 vjet e 4 muaj burg me akuzën “shpërdorim detyre”.

“Me rezervoni të drejtën ta përtyp këtë që ndodhi. Me sa kuptova gjykata më tha që nuk jam kriminel, nuk jam trafikant. As qesh dot as qaj dot, por nesër ju ftoj të ndajmë bashkë ca mendime.
Më vjen keq që nuk ju them dot më tepër. Për 2 vjet jam trajtuar si trafikant, tani më thonë nuk je as pjesë e trafikut. Por me sa kuptoj meqë kushërinjtë paskan përdoru emrin tim akuzohem për shpërdoiim detyre”.

Dëgjo më rezervoni të drejtën ta përtyp këtë estradë. Mesa kuptova gjykata më tha që nuk jam kriminel, nuk jam trafikant, po meqë ca kushërinj kanë përdorur emrin tim unë kam shpërdoruar detyrën. As nuk qesh dhe as nuk qaj dot. Nesër ju ftoj të ndajmë ca mendime, më vjen keq që siu përgjigjem dot më shumë sesa kaq.
Mu duk sikur thanë ma vjen keq je i pafajshëm po skemi këllqe ta themi këtë.Dy vjet jam hetuar për grup kriminal, ndërsa sot gjykata thotë që se ke bërë dhe këtë. Zoti ju ruajtë dhe juve, se mos kanë bërë kushërinjtë tuaj ndonjë gjë.
Jam dhe unë kështu, duhet të gjej një shteg si ta lexoj vendimin e gjykatës. Gjykata tha që nuk jepjesë e një grupi kriminal, nuk paskam bërë trafik droge.
Ta kishim bërë si burrat, të më dënonin për trafik. Sigurisht që do ta apeloj vendimin, nuk di tiu them më shumë, isha më i qartë kur hyra sesa tani kur dolaVendimi i gjykatës ishte ke mësuar shumë mirë, po do marrësh 5.
E kam pak të vështirë tiu them diçka më të qartë.Pse do mbajmë përgjegjësi për të gjithë kushërinjtë idiotë qe mund të kemi në fis. Unë zotit i ulem vetëm për familjen time dhe shëndetin e tyrë, mund të jetë dukur ashtu sikur i jam lutur zotit.”- u shpreh Tahiri.

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *