Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Saimir Tahiri bën homazhe për Bashkim Finon, takon ish-kolegët e tij në shkallët e Pallatit të Kongreseve

Nuk kanë fund ngushëllimet e kolegëve dhe miqve të Bashkim Finos pas ndarjes së tij nga jeta si pasojë e infektimit me Covid 19. Secili prej tyre duket se ka diçka për të treguar për Finon dhe karizmën e tij, dhe puron e pandashme, që bëhej shkak për disa biseda në pushimin e seancave në Kuvend.

Shkallët e “Pallatit të Kongreseve” për të kryer homazhe i ka ngjitur dhe Saimir Tahiri, i cili ka takuar disa prej ish-kolegëve të tij, që po ashtu kishin shkuar për homazhet në nderim të Finos.

Në mesin e personave që kanë kyer homazhe derimë tani për Finon janë presidenti i vendit Ilir Meta, Arta Dade, Erion Braçe, Gramoz Ruçi, Ben Blushi e Taulant Balla, e shumë kolegë të tjerë socialistë.

Tahiri nuk pranoi që të bënte asnjë koment për gazetarët, ndërsa më herët kishte shkruar në rrjetet sociale: Ehh mo Baç, nuk beri shaka kjo. Qesh nga andej lart, me puron tende ne dore miku im. Do shihemi prap dikur.

(E.K/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.