Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

Rusia sfidon SHBA-të, prezanton super armën që shkatërron raketat (FOTOT)

Ushtria e Rusisë ka njoftuar testimin e një arme të lehtë kundërajrore të quajtur Gibka-S, e cila rrëzoi objektivat dronë në lëvizje me saktësi të plotë.

Mjeti i ri ajror është në thelb autoblinda ruse Tigr e pajisur me sisteme optike e elektrike të teknologjisë së fundit dhe raketa-lëshueset e lehta Igla.

Ushtria nuk dha detaje të tjera për makinerinë por besohet se është një mjet mbështetës që mund të neutralizojë objektiva në lëvizje deri në 30 km në orë shpejtësi.

Në këtë mënyrë autoblinda mund të japë mbulim për njësi ushtarake në lëvizje, duke rrëzuar mjete ajrore në fluturim të ulët, pa ngadalësuar avancimin e trupave.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *