AktualitetBotaFlashSportTe FunditTe Gjitha

Rusi-Arabia Saudite/ Vjen goli i parë i Botërorit, Gazinski shënon me kokë dhe çon në avantazh rusët

Po luhet  në “Luzhniki Arena” të Moskës, ndeshja hapëse e Botërorit të Rusisë, mes vendit organizator, pikërisht Rusisë dhe Arabisë Saudite.

Ndeshja e vlefshme për grupin A, sheh favorite ekipin e Rusisë, teksa po ashtu në grup gjenden edhe Uruguai dhe Egjipti. Entuziazëm i jashtëzakonshëm në shkallët e stadiumit, nga tifozët rus, pavarësisht se ndeshja nuk është e një niveli shumë të lartë.

Rusia shënon golin e parë  duke e çuar në  avantazh skuadrën.

Ziski shënon me kokë që në minutat e para të sfidës ndaj Arabisë Saudite.

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.