Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Mori kurimin nga Donald Trump, avokati mposht betejën me koronavirusin

Është mirë dhe po përgatitet të dalë nga spitali; avokati personal i presidentit amerikan Donald Trump, Rudy Giuliani pohoi se është trajtuar me të njëjtin koktej ilaçesh kundër koronavirusit si shefi i Shtëpisë së Bardhë, i cili u prek përpara disa kohësh nga Covid 19 së bashku me të shoqen, Melanian.

Juristi 76 vjecar shpjegoi se është trajtuar me Remdesivir dhe Deksametazon. Ishte vetë Trumpi ai që e pohoi në Twitter të dielën se Giuliani, që ka drejtuar fushatat e tij ligjore me qëllimin përmbysjen e rezultatit të zgjedhjeve të muajit nëntor, ishte diagnostikuar me koronavirus.

Giuliani kishte udhëtuar në shtetet kyçe, pavarësisht rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në të gjithë SHBA-në. Në disa evente, në të cilat lëshonte akuza për mashtrime në zgjedhje, ai qe shfaqur pa maskë në fytyrë.

Vetë Trump i mëshoi shumë fort idesë së kombinimit të dy ilaçeve të përdorura prej tij, të cilat siç tha, e ndihmuan të ngrihej shpejt në këmbë kur u sëmur në muajin tetor.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.