Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Je në politikë nga babai”, Rudina Hajdarin zihet ngusht nga pyetja, ja si u përgjigj deputetja

Teksa po diskutohej temën “Të rinjtë në politikë” e ftuar ishte edhe deputetja Rudina Hajdari. Gjatë rubrikës në “E Diell”, Hajdari pati një diskutim me Dejvin, i cili njihet për pjesëmarrjen e tij në rubrikën “PërPuthen”.

Dejvi i tha deputetes se në politikë ekziston nepòtizmi duke shtuar se dhe ajo është në politikë për shkak të kontributit të babait. Një gjë të tillë deputetja e pohoi, por shtoi se ajo ka punuar shumë që të arrinte këtu.

Dejvi: Na shqetëson fakti që politikanët sot janë fëmijët e ish-politikanëve, kjo është një pròblem. Dhe ju jeni aty ku jeni prej kontributit të babait.

Rudina Hajdari: Nëse unë do të kisha jetuar në Shqipëri do ta kuptoja këtë pròblem tëndin. Gjatë jetës sime kam vùajtur, kam kaluar gjëra të jashtëzakonshme. S’më është dhënë asgjë nga hiçi si dhuratë. Dëshira ime e vetme ishte që të rikthehesha në Shqipëri si politikane. Unë ndihem krenare që im at, ka bërë atë që ka bërë. Unë ndaj të njëjtën shqètësim me ty. Nuk e kam pròblem fare ti kthej përgjigje kësaj gjëje sepse është pròblem i madh.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.