Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Rritja më e madhe një-ditore, Nju Jorku shënon 731 viktima, nga spitalet e mbipopulluara pritet infektimi masiv i mjekëve

Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo sapo ka përditësuar numrin e vdekjeve në shtet, i cili është akoma vendi më i goditur në SH.B.A.

Të hënën, 731 njerëz vdiqën nga komplikimet e koronavirusit, rritja më e madhe një-ditore.

Tani ka gjithsej janë 38.836 raste dhe 5,489 vdekje në New York.

Fqinji i New Jersey sapo ka tejkaluar 1.000 vdekje, thotë Cuomo.

“Ne jemi duke projektuar se po arrijmë një pllajë”, në nivelin e pacientëve të rinj që kërkojnë spital, thotë guvernatori.

Ai shton se qyteti dhe qeveria federale kanë krijuar rreth 3,000 shtretër të rinj të urgjencave të spitalit për të ndihmuar në lehtësimin e spitaleve të mbipopulluara, ku punonjësit e mjekësisë kanë filluar të sëmuren nga virusi në një numër të madh.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *