Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Rritet bilanci nga ura e shembur në Genova, gjendet në rrënoja familja me tre antarë

Është rritur numri i viktimave që janë nxjerrë nga ura e shembur në Genova të Italisë, duke shkuar në 41.

Së fundi nga rrënojat është nxjerrë një familje prej 3 anëtarësh, dy prindërit dhe fëmija i tyre 9-vjeçar. Ndërkohë që ende ka persona që rezultojnë të zhdukur.

Nga ana tjetër sot në Itali mbahet funerali shtetëror për 18 viktima, pasi 20 të tjerë kanë refuzuar këtë ceremoni.

“Nuk duam një ceremoni farsë”, tha dje babai i një prej 4 viktimave nga Torre del Greco.

Ndërkohë, dita e sotme është shpallur ditë zie kombëtare pas tragjedisë së rëndë që goditi Genovan më 14 gusht, ku shteti italian do të ulë flamujt në gjysmë shtizë.

(E.K/FAXWEB.AL)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.