Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Rriten rastet e reja pozitive me ‘Covid-19’ në Kosovë, 1 qytetar ka humbur betejën me virusin

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar edhe 1 viktimë si pasojë e COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 21 raste të reja të infektuara dhe janë shëruar 111 persona. Një informatë e tillë është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë:

10 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.753 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 86.489 doza të vaksinës.

Nga 2.114 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 111 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.454.

Në total numri i rasteve aktive është 832.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.