AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Rrini në shtëpi”, por deputetët ulërasin në foltore, Ahmeti: A jeni të sigurt për shëndetin e njëri-tjetrit?

Megjithëse popullit i kërkojnë që të mbyllet në shtëpi dhe të vetëkarantinohet, ligjvënësit në Kosovë duket se nuk janë aq të trembur nga koronavirusi.

Në Kuvend po mbahet seanca e thirrur nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për të votuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, ndërkohë që deputetën janë parë pa masa mbrojtëse ndaj virusit që ka mbërthyer globin.

Ky fakt është vënë re dhe nga ish-deputeti, Shpend Ahmeti, i cili po shikon nga shtëpia seancën për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti shkruan se deputetët që po flasin në foltore të njëjtë nuk është e mirë.

“Qëkjo që po folni në foltore të njejtë, nuk e keni mirë. plus tu bërtit. A jeni të sigurtë për shëndetin e njani tjetrit? #covid19 #rriNshpi”, ka shkruar Ahmerti në Facebook.

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *