FlashShëndetiTe FunditTe Gjitha

Rreziku nga pirja e duhanit edhe 25 vite pasi e keni lënë

Një studim tregon se rreziku nga pirja e duhanit ekziston edhe 25 vite pasi ta keni lënë.

Deri më tani është besuar gjerësisht se lënia e duhanit zvogëlon rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare, sulmit në zemër dhe shumë formave të kancerit.

Sidoqoftë, studimi i ri argumenton se rreziku i sëmundjeve kardiovaskulare mund të mbahet edhe 25 vjet pas cigares së fundit.

Mjekët besojnë se nga vitet e para të ndërprerjes së duhanit jetëgjatësia rritet ndjeshëm.

Albin Kurti kreu vizitën e parë të tij zyrtare në Shqipëri, po u vu re qartazi tensioni mes tij dhe Ramës sidomos për Shengenin Balkanik ....

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *