Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Rrezikon të thyejë rekordin e gruas amerikane, autoritetet nuk pranojnë të konfirmojnë lindjen e 10 fëmijëve nga 37 vjeçarja afrikane

Qeveria afrikano-jugore thotë se nuk ka mundur të vërtetojë lajmin se një qytetare e këtij vendi ka sjellë në jetë 10 foshnje.

Zëdhënësja e saj, Phumla Williams tha se do t`i duhet ta verifikojnë ketë pretendim dhe nëse do të jetë e nevojshme, do të ofrojmë asistencë. ajo shtoi se në spitalet shtetërore nuk është regjistruar një lindje e tillë.

Nëse konfirmohet, ky rast mund të shënojë rekord të ri botëror. Bashkëshorti i 37 vjeçares afrikane Thamara Sithole, tha se ata u shokuan nga lajmi, pasi nga kontrollet paraprake ai dhe gruaja e tij, mendonin se do te kishte tetë fëmijë “Janë shtatë djem dhe tri vajza.

Jam i lumtur. Jam i emocionuar. Nuk mund të flas shumë”, tha më herët Tehobo Tsotetsi për Pretoria Neës. Thamara është nënë e dy binjakëve gjashtëvjeçarë. ajo pretendon se është në gjendje të mirë, pas lindjes së foshnjave me prerje cezariane. Autoritetet e rekordeve Guinness kanë thënë se janë duke hetuar këtë rast.

Një grua që ka lindur tetë foshnja më 2009 në Shtetet e Bashkuara aktualisht mban rekordin Guinness për më së shumti foshnja të lindura për një herë. Lindje të tilla  zakonisht janë rezultat i trajtimeve të lidhura me fertilitet.

(E.H/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.