Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetTe Gjitha

Rrëfehet Dorina Mema: Pse nuk ulem të pi kafe nëpër lokalet e kryeqytetit

Edhe sportistja Dorina Mema ka deklaruar se nuk harxhon aspak kohë në kafe. Madje ajo e merr me vete kafen dhe e konsumon teksa punon. Po kështu edhe kafet që ajo kosumon nuk janë të pakta. 

“Kafeina është pjesë e jetës sime sepse zgjon trurin tim, hap venat e gjakut dhe ajo i përshtatet personave sipas aktivitetit të tyre jetësor. Në momentin që unë jam një person që zgjohem me stërvitje pra me aktivitet fizik dhe kam një tension të ulët, në mëngjes është 8 me 6 patjetër që kafeinën e kam të nevojshme. Zakonisht një e marr në lokal dhe një tjetër me vete sa arrij në stërvitje anglo amerikane. Është sasia e kafeinës e lartë dhe jam lidhur me të ngushtë dhe kurrë nuk kam pasur kohë të ulem dhe të shtrihem. Njeriu ka nevojë edhe të ulet dhe të qëndrojë sikuse ca persoan që i shikoj të rrinë dhe them sa në terezi e kanë por nuk kam kohë se kam lidhje me dëshirat.  Këto dëshira kthehen në plane dhe këto plane kërkojnë punë sakrificë dhe orë”, shprehet Dorina Mema. (J.V/Shuplaka)

 

 

 

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.