Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashSportTe FunditTe Gjitha

Ronaldo te Juventus, reagon Berlusconi: Më bën një efekt të tmerrshëm por…

Largimi Ronaldos nga Real Madridi dhe transferimi i tij tek Juventus, vazhdon të jetë ende një lajm që flitet mjaft në mediat e huaja.

Disa e inkurajuan lëvizjen e Ronaldos, të tjerë nuk e mbështetën, por tashmë ai ka veshur fanelën e Juventusit, duke lujtur për këtë ekip.

Një prej personaliteteve më të larta politke, i cili ka komentuar lëvizjen e futbollistit ka qenë edhe Silvo Berlusconi.

Në një intervistë për gazetën “Il Giornal”kryeministri është ndalur dhe ka komentuar nënshkrimin e bujshëm të Juventusit, atë të ish-yllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldos. Në intervistën e tij ish-pronari i Milanit.

Një milanist më bën një efekt të tmerrshëm. Por në të vërtetë, ardhja në Serie A e një kampioni absolut si Cristiano Ronaldo është një lajm i mirë jo vetëm për Juventusin, por për të gjithë futbollin italian “fjalët e ish-presidentit të Rossonerëve” është shprehur Berlusconi.

(E.V/Faxweb.al)

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *