Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Të gjithë menduan se aq ishte karriera e tij”, gazetari Qafoku flet për humbjen e Kasem Hysenbelliut dhe ngritjen e Fax News: Si ia doli të hynte në treg me një media të re, ja cili ishte çelësi i suksesit

Ndarja nga jeta e presidentit të Fax News Kasem Hysenbelliu, ka prekur të gjithë gazetarët, bashkëpunëtorët dhe njerëzit që e njihnin apo e kishin takuar atë. Gazetari Roland Qafoku ka rrëfyer disa momente nga puna e tij e Hysenbelliun ndërsa thekson se ngriti televizionin Fax News në një kohë të vështirë dhe ia doli ta fuste në treg si një media të lirë ku çdo person mund të thoshte mendimin në çdo moment.

“Ky është një lajm i trishtë për të gjithë mediat. Ka lënë gjurmë jo vetëm në median shqiptare po edhe kontributor në atë që quhet Shqipëria politike e tranzicionit. Kjo është e rrallë për një President të një medie që ta njohin edhe gazetarët me të cilët nuk ka punuar. Mendoj që Kasemi është nga ata njerëz, drejtues mediash që ka një bilanc dhe është sfida e madhe që i vuri vetes.

Ai tregoi se kishte sukses në menaxhimin e News24 dhe disa treguan skepticizëm sepse mendonin që aty ishte thjesht drejtor por sfida ishte ngritja e televizionit Fax News dhe futja e tij në treg. Nuk ka ndodhur në Shqipëri që të jetë drejtues i një media, të bëhet pronar i një media tjetër dhe ta fusë në treg.

Kur u largua Kasemi nga News24, disa menduan se kaq ishte karriera e Kasemit, por themeloi televizion në një kohë kur mendohej se nuk ka vend dhe Fax News gjeti vendin e saj.

Çelësi i suksesit të Fax News është media e lirë që çdokush që kishte mendim dhe donte ta thoshte, e thoshte tek Fax News. Askush nuk mund të thojë që Fax News është i PD, PS apo LSI. Të gjithë kanë folur aty dhe gazetarët që kanë pasur për të thënë diçka, e kanë thënë dhe ky ishte çelësi që ideoi e themeloi Kasemi. Është një ditë e trishtë pikërisht për vizionin dhe konceptin që kishte Kasemi për një media”, u shpreh Qafoku. (A.M/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.