Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Më mbron Allahu”, gjykata lë në burg Roland Kryemadhin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën “árrest me burg” për Roland Kryemadhin, i cili u árrestua pak ditë më párë pasi kundërshtoi dhe hapi zjárr ndaj forcave të policisë.

Prokuroria kërkoi ‘árrest në burg’ për Roland Kryemadhin, i akuzuár për kundërshtim të punonjësit të policisë.

Ndërkohë që Kryemadhi, nëpërmjet avokatit pretendon se është dhūnuár nga policët dhe se nuk ka pasur ármë. Gjatë momentit që gjykata e pyeti për avokatin, Kryemadhi tha se nuk ka nevojë për mbrojtje pasi ka mbrojtjen e Allahut.

Më tej, avokati kërkoi caktimin e një mase me të butë, si ajo e árrestit shtëpiak, Kryemadhi shtoi se kishte dalë nga banesa për të blerë një acid, ndërsa punonjësit e policisë nuk ishin treguár të duruár.

“Fillimisht është thënë që ky person kishte ármē, kishte kërcënuár dhe terrorizuár qytetin. Por, pas kontrollit, atij nuk i është gjetur asnjë ármē. Ndaj policia gjyqësore ka hiperbolizuár ngjárjen. Është e vërtetë që ky ka kundërshtuár në gjykatë, por në kushtet e një várfërie ekstreme. Gjykata kërkoi caktimin e masës “árrest me burg”, duke e akuzuár për kanosje, fyerje, apo mbajtje e ármēve të ftohta.

Atij i është gjetur një thikë, që është normale për çdo familje shqiptáre. Ne kërkojmë një masë më të butë ndaj tij, një árrest shtëpie, apo detyrim páraqitje, pasi nuk është person me rrezik. Nuk kishte akuzë konkrete lidhur me shkollimin e fëmijëve”, tha avokati i Kryemadhit.
Në fund, gjykata caktoi árrest në burg për Roland Kryemadhin.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.