Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe Gjitha

Rinumërohen 23 kutitë e para, PDIU ka marrë 12 vota më shumë në krahasim me Qershorin

Rinumërimi i 23 kutive të para në KQZ ka treguar dhe njëherë për gabimet e bëra në Qershor. Në këto 23 kuti që janë hapur PDIU ka marrë vota 12 më shumë sesa kishte. Fillimitsht PDIU kishte 16 vota por 3 prej tyre i janë hequr pas kontestimit të PS-së  ndërsa 1 votë është shpallur e pavlefshe. 

Këto vota më parë ishin ndarë në këtë mënyrë; ose i ishin përllogaritur PSD-së dhe  të tjera ishin cilësuar si të pavlefshme.

Kujtojmë se mandati i Idrizit në Tiranë është humbur për vetëm 38 vota, çka do të thotë që me këtë ritëm Idrizi mund të marrë mandatin deri në fund të rinumërimit të kutive. 

Na mbetet të presim edhe pak minuta për të kuptuar se kush do të marrë mandatin e 34-tërt në Tiranë. Nëse Idrizi arrin ta fitojë atëherë PS do të zbresë me 73 mandate në rang vendi. 

NUMËRIMI I KUTIVE:

Kutia Nr.1744 – Nuk ka ndryshim rezultati
PS 121
PDIU 18

Kutia me Nr. 1670 – PDIU i shtohet 1 votë
PS – 102 vota

PDIU – 1 votë (PDIU më herët në këtë qendër nuk kishte asnjë votë)

Kutia me Nr.1558/1 – PDIU i shtohet 1 votë
PS 148 vota
PDIU 1 votë  (PDIU më herët në këtë qendër nuk kishte asnjë votë)

Kutia Nr.2113 – Nuk ka ndryshim rezultati
PS 48
PDIU 1

Kutia Nr.1532 – Nuk ka ndryshim rezultati
PS 244
PDIU 38

Kutia Nr.1587 – PDIU i shtohen 2 vota
PS 114
PDIU 2 (PDIU më herët në këtë qendër nuk kishte asnjë votë)

Kutia Nr.15 38 – Nuk ka ndryshim rezultati
PS 229 vota
PDIU 7 vota

Kutia Nr.15 37 – PS i hiqen dy vota
PS  303  (Rezultati i parë ishte 305)
PDIU 13

Kutia Nr.1608 – Nuk ka ndryshim rezultati
PS 205
PDIU 11

Kutia Nr.1670 – PDIU i shtohet 1 votë
PS 102
PDIU 1 (PDIU më herët në këtë qendër nuk kishte asnjë votë)

Kutia Nr.1615/3 – PS i hiqet 1 votë
PS 299  (Kishte 300 vota)
PDIU 18 (Rezultati për PDIU në këtë qendër nuk ndryshon)

Kutia nr. 1665 – PS i hiqet 1 votë
PS 316 (Kishte 317 vota)
PDIU 7 (Rezultati për PDIU në këtë qendër nuk ndryshon)

Kutia nr. 1682/1- PS i shtohet një vote
PS- 210 (Kishte 209 vota)
PDIU-5 (Rezultati për PDIU në këtë qendër nuk ndryshon)

Kutia nr 1757- PS i hiqet një votë
PS 151 (Kishte 152 vota)
PDIU 21 (Rezultati për PDIU në këtë qendër nuk ndryshon)

 

(E.K/SHUPLAKA)

 

 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *