Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Rindërtimi në Durrës, urbanisti përplaset me Ervin Bushatin: Mos na tregoni ndërtimet 3D

Urbanisti Ardian Muka, ka debatuar me deputetin socialist Ervin Bushati, duke i thënë këtij të fundit që të mos flasë për ndërtime 3D por për ato realet.

Ky debat u zhvillua mbrëmjen e djeshme në Syri TV, ku po flitej për procesin e rindërtimit në qytetin e Durrësit, që ishte edhe qyteti më i goditur i tërmetit të 26 nëntorit.

Muka pas fjalës së Bushatit, i cili ka thënë se janë ndërtuar 1,300 shtëpi banimi, i është drejtuar këtij të fundit, duke i thënë që mos të tregojë rindërtimin 3D. Ndër të tjera ai ka thënë se janë kryer ndërtime nga firmat, private që sipas tij janë fasada.

“Nga ato që foli Bushati janë pjesërisht të vërteta, ku 1300 shtëpi banimi në Durrës, dhe 41 pallate, por pjesa tjetër nuk është kryer asgjë. Mos na tregoni rindërtimin 3D. Pas vendimarrjes bonuset e qerave janë si t’i hedhësh acid plagës. Janë kryer ndërhyrje që lenë për të dëshiruar nga ana teknike. Ndërhyrjet nga firmat private janë fasada!”-ka thënë ai.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.