AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Rikonfirmoj dëshirën për të qënë nën “kontroll”, Rama në një mendje me Ambasadoren Yuri Kim

Kryeministi i Shqipërisë ka reaguar me një status në rrjetin social Facebook menjëherë pas deklaratës se Ambasadores së SHBA-së në Tiranë Yuri Kim.

Teksa falenderon ambasadore Yuri Kim për lajmin e se SHBA do të rrisë shumën e dekalruar Rama rikonfirmon dëshirën e tij për të qënë nën “kontrollin” e tyre përsa i përket transparencës në lidhje me fondet e dhuruara në Bruksel në Konferencën e Donatorëve.

Falenderoj ambasadoren e SHBA për lajmin e mirë se SHBA do ta rrisin shumën e deklaruar në Bruksel për Rindërtimin Nisja e punës së përbashkët për Akademinë e Transparencës realizon një kërkesë tonën ndaj miqve të çmuar për ta bërë Rindërtimin shembull edhe në këtë aspekt”, shkruan Rama në mediat sociale.

R.G/FAXWEB.AL

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *