Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Riatdhesimi i shqiptarëve të bllokuar nga emergjenca, nesër mbërrijnë në Rinas 135 studentë nga Londra

Ka nisur tashmë procesi I riatdhesimit të shtetasve shqiptarë që kanë mbetur të blllokuar kryesisht në vendet e BE-së për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi.

Mësohet se  ditën e nesërme do të riatdhesohen nga Londra 135 studentë ndërkohë që nuk është dhënë ndonjë orar për mbërritjen e tyre në Rinas.

Gjithashtu, në ditët në vijim do të riatdhesohen qytetarë, pjesë e listave të emergjencës, të cilët do të kryejnë udhëtimet e tyre nga Gjeneva, Frankfurti dhe Lyoni.

Sot udhetoi drejt Romës ministri i Jashtem Gent Cakaj, për të siguruar përmbylljen e të gjithë procedurave dhe për të siguruar sjelljen e 120 shqiptarëve drejt atdheut te tyre.

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *