Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Rezulton pozitive me Covid, “Zonja e parë” e këtij shteti

“Zonja e parë” e Ukrainës ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas njoftimi të zyrës së shtypit të presidencës ukrainase bashkëshortja e presidentit Olen Zelenska është asimptomatike dhe në gjendje të mirë shëndetësore.

Ndërsa presidenti dhe fëmijët kanë rezultuar negativë.

Znj. Zelenksa po qëndron në shtëpi e izoluar nga pjestarët e tjerë të familjes.

Kujtojmë se të enjten, autoritetet ukrainase bënë të ditur se kishte pasur një rritje alarmante të rasteve me koronavirus, ndërsa vendi lehtësoi kufizimet e bllokimit.

Të Premten, vendi i ish-Sovjetikut raportoi 29.753 raste dhe 870 vdekje.

Presidenti ukrainas u bëri thirrje zyrtarëve që urgjentisht të përcaktojnë arsyen e e shpërthimit të rasteve të reja.(M.H/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *