BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Rezultati paraprak/ Vladimir Putin rizgjidhet sërish President, shënon 10% rritje nga zgjedhjet e parafundit

Rezultatet paraprake për zgjedhjet në Rusi nxjerrin fitues të tyre preisdentin aktual Vladimir Putin, sipas exit-polle Putin fiton me 74% të votave. fitore më e madhe kjo sesa ajo e vitit 2012.

Në këto zgjedhje kundërshtari më i madh i Putin dhe lideri i pozitës, Alexei Navalny, nuk u la të garonte. Ky është mandati i katërt i liderit rus. Putin kishte fituar me 64% në garën e fundit, ndërsa tani ka shënuar rritje me 10% sipas rezultateve të deritanishme. Megjithatë surprizë është thellimi i rezultatit, pasi për sa I takon se kush do të ishte presidenti, nuk kishte shumë dyshime. (B.H/Faxweb)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.