Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Rezultat tepër i ngushtë Rama-Basha”, mediat italiane jehonë zgjedhjeve shqiptare. Ja kë shpallin ‘fitues’

Mediat e huaja e cilësojnë një rezultat tejet të ngushtë mes Partisë Socialiste në pushtet dhe opozitës.

TGCOM 24 shkruan se nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit ka një rezultat “Kokë më kokë në Shqipëri midis Partisë Socialiste të Kryeministrit Edi Rama dhe opozitës së përbërë nga koalicioni i udhëhequr nga Partia Demokratike (Pd) e Lulzim Basha (e djathta në qendër) dhe Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI)”.

Më tej theksohet se “dy EXIT POLL të ndryshme të votimit i japin Ramës në 46%, PD në 44% dhe LSI në 5%, me një diferencë marazhi gabimi të paktën 2 pikë. Sistemi proporcional nuk lejon që këto rezultate të përkthehen në një numër të saktë të vendeve”.

Ndërkaq të dyja partitë kanë shpallur fitoren në këto zgjedhje. Si PD, ashtu edhe PS kanë deklaruar se i kanë fituar këto votime.

(E.H/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.