Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Po po, kam dashur që të vras Rexhep Meidanin”, Murrizi bën deklaratën e fortë, zbulon çfarë i kishin thënë për të

Deputeti Myslim Murrizi ka bërë një deklaratë bombë mbrëmë në emisionin “Open.

Ai është shprehur se gjatë kohës që Rexhep Meidani ishte President, ka dashur ta vrasë, pasi e mendonte se ai ishte personi që kishte urdhëruar ekzekutimin e Azem Hajdarit.

“Nëse të pafytyrët e politikës, rroken në qafë kur dekorohet një personazh si Rexhep Mejdani, jam habitur shumë.

Kur ishte Rexhep Meidani President kam dashur ta vras, se këta politikanë i kanë pirë gjakun këtij populli. Po po kam dashur që të vrasë, pasi e mendoja se ishte vrasësi i Azem Hajdarit, pastaj pashë që këta e rroknin prej qafe, dhe Ilir Meta i kishte varur një teneqe. Unë isha vetëm 29 vjeç kur kam qenë deputet.

Hipokrizi bastarde dhe vuajnë shqiptarët prej 30 vitesh… këta kanë pranuar që të qeverisin me ata që i kanë quajtur armiq,” tha Murrizi.

(E.K/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.