AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Reshjet e pandërprera/ Përmbytet Vlora, disa akse me problematika në qarkullim (VIDEO)

Rreshjet e pandërpreara të shiut orët e fundit në qytetin e Vlorës kanë krijuar probleme në disa akse rrugore. Disa prej rrugëve kryesore të qytetit gjenden tashmë nën ujë.

Ndërkohë probleme ka pasur kryesisht në rrugën “Albano e Romina” zona pranë Kishës, Bulevardi Vlorë-Skele si dhe rruga e Cipajve.

Vlora gjithashtu ka probleme me furnizimin me energji elektrike ku më të theksuara janë në qytetin e Orikumit dhe Vlorës.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *