Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Reprezale në Policinë e Shtetit, pas Tolës largohen edhe dy drejtues të tjerë

Pas shkarkimit të kreut të policisë Rrugore të Tiranës Mitat Tolës, janë larguar edhe dy drejtues të tjerë të policisë. Bëhet fjalë për drejtorin e Policisë së Lezhës dhe të Durrësit.

Në policinë e Durrësit, në krye të së cilës është emëruar Niko Palla, ish-shef komisariati në qytetin e Pogradecit.

Lëvizje në radhët e policisë ka pasur edhe policinë e Lezhës. Burimet bëjnë me dije se Erigert Mitri ka marrë drejtimin e kësaj policie, të cilën më herët këtë post e ka pasur Ferdinand Mara.

Largimi i Marës erdhi pas një takimi që Ministri i Brendshëm Sander Lleshaj zhvilloi ditën sotme në Lezhë me kryetar të Bashkive dhe drejtuesit e drejtorive kryesore në Lezhë.

Ky është largimi i parë nga drejtoritë më të rëndësishme, ndërsa pritet që të ketë edhe largime të tjera të drejtuesve. Mara qëndroi në këtë post për një vit e gjysëm.

(K.H/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *