Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Rëndohet bilanci, rritet numri i viktimave nga zjarri në Londër

Mediat e huaja shkruajnë se është rritur numri i personave që humbën jetën në zjarrin që përfshiu pak ditë më parë ndërtesën 27 katëshe në Londër. Raportohet se numri i viktimave ka shkuar në 79.

Burime të policisë vendase shprehen se pesë persona janë konfirmuar se kanë ndërruar jetë, ndërkohë që ka arritur në 74 numri i të zhdukurve që dyshohet të kenë vdekur.

Lajmi për rëndimin e bilancit u bë i ditur përpara se të mbahej një minutë heshtje në orën 11:00 në të gjitha institucionet qeveritare në nderim të viktimave. Ndërkaq, pesë të tjerë që ishin raportuar si të zhdukur pas zjarrit, janë gjetur gjallë dhe ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.

(XH.A/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *