Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKulturëTe FunditTe Gjitha

Renditet e para në sondazhin online për Eurovizionin, Arilena rrëmben zemrën e fansave (VIDEO+SONDAZHI)

Ka kaluar diçka më shumë se një muaj që kur ajo u bë zgjedhja e Shqipërisë për të përfaqësuar vendin në Fastivalin më të madh të këngës europiane që do të mbahet në Roterdam. Por Arilena Ara me “Shaj” mbetet zgjedhja e preferuar e Eurovision 2020 deri më tani dhe kjo provohet nga një sondazh i bërë nga wiwibloggs.

Që nga e hëna, në sondazhin në fjalë u hodhën 7.604 vota. Mbi gjysma e të cilave shkuan në yllin e Festivalit të  Këngës – 60.53%, Arilena Ara e cila personalisht arrin në një total prej 4,603 votash.

Edhe një herë, Spanja Blas Cantó duhet të bëjë lidhjen me vendin e dytë. Këngëtarja “Universo” mori 2,245 vota me këtë rast, ose 29.52% të të gjitha votave të hedhura.


Benny Cristo i Republikës Czecheke me “Kemama” është shumë larg. Kampioni i Eurovision Song CZ arriti të sigurojë vetëm 756 vota ose 9.94% të të gjithë votave të hedhura.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.