Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Masat ndaj pándemisë, profesoresha tregon çfarë tendence kanë qeveritë në këto raste

Zv.Rektorja e Universitetit “Marin Barleti” Zamira Çavo gjatë një lidhje me Skype për emisionin “Pasdite me Xhaxhiun” në Fax News foli për situatën pándemike në vend dhe ndikim e kësaj situate në jetën tonë.

Ajo tha se “pas kësaj situate nuk do jemi më njësoj, dhe se shumë gjëra në jetën tonë do të ndryshojnë. Do fillojmë të mësohemi me një stil të ri jetese në shtëpi, punë dhe shoqëri”.

Në lidhje me masat e qeverisë rektorja shprehu rezerva pasi disa prej tyre i quajti të tepërta. “Masa të tilla të ndërmarra kanë edhe një tendencë tjetër atë të sisitemeve autoritariste. Jo të gjitha vendet reaguan njësaj ndaj këtyre masave dhe jo në të gjitha vendet kjo situatë pati ndikim të njëjtë për shkak të masave të marra nga qeveritë përkatëse”.

Sa i përket situatës në arsim profesoresha tha se mësimi është zhvilluar sipas protokoliit të caktuar nga ministria e arsimit,me mësimin online.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.