Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Realizohet transplanti i parë i penisit, pasi ushtari humbi organet gjenitale pas shpërthimit të një bombe (Foto)

Kirurgët në Universitetin Johns Hopkins në Baltimore, SHBA kanë publikuar disa pamje nga transplanti i parë në botë i penisit dhe testikujve të një ushtari, organi gjenital i të cilit u hodh në erë gjatë një shpërthimi bombe.

Mjekëve iu desh të realizonin disa ndërhyrje dhe teknika specifike që do të mund të siguronin rrjedhjen natyrale të gjakut.

Pas transplantim në fjalë, burri është tanimë në gjendje të përjetojë orgazmë dhe ereksion normal.

Shpërthimi ndodhi në vitin 2010, një shpërthim që i kushtoi ushtarit të marinës amerikane këmbën dhe organin gjenital, çka qe tepër shkatërruese për vetëbesimin dhe gjendjen e tij mendore/emocionale.

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *