Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

Reali luan tenis me Galatasarayn, skuadra e Zidane del nga kriza

Reali i Madridit ka arritur një triumf spektakolar, teksa ka shkatërruar me shifrat 6-0 Galtasarayn. “Los Blancos” ishin të pandalshëm, teksa shënuar plot katër herë në pjesën e parë.

Rodrygo shënoi dopietë brenda shtatë minutave të para të ndeshjes, ndërsa Ramos dyfishoi shifrat në të 14-tën nga pika e bardhë. Për të plotësuar pokerin mendoi Benzema, i cili shënoi pas pasimit të Rodrygos në minutën e 45-të.

Më pas, në fraksionin e dytë, erdhi një tjetër gol të Benzema, i cili shënoi në minutën e 81-të, dhe Rodrygo plotësoi tripletën e tij në fund, duke mbyllur gjithçka në 6-0. Kështu, me këtë triumf, Reali konsolidon pozitat në vendin e dytë, me shtatë pikë, pesë më shumë se Club Brugge i vendit të tretë.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *