Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Rastësi e hidhur/ Mond Çekiçi u ekzekutua në të njëjtën zonë ku u vra shoku i ngushtë (EMRI)

Një rastësi të hidhur mund ta quajmë faktin që Edmond Çekiçi, i njohur gjithashtu si Mond Çekiçi, u ekzekutua në një zonë të afërt  ku u vra shoku i tij i ngushtë në janar të këtij viti.

Në datë 24 janar 2021, Edmir Bregu, ose sic njihet ndryshe si Ilir Kuçi, 32 vjeç, u ekzekutua në qytetin e Durrësit, në lagjen 16, një zonë e afërt me vendin ku u ekzekutuia ditën e sotme Edmond Çekiçi.

Burimet thonë se Çekiçi dhe Bregu janë shokë të ngushtë. Akoma nuk dihet nëse ka një lidhje mes dy atentateve.

Edmir Bregu u vra në lagjen 16 në Durrës dhe miku i tij i fëmijërisë, Mond Çekiçi, u qëllua për vdekje po në këtë lagje, prapa DAR në Durrës jashtë lokalit ku pinte zakonisht kafen e mëngjesit.

Edhe skema e vrasjes është thuajse e njëjtë. Jetmir Bregu ishte duke parkuar makinën e tij në lagjen nr 16 në Durrës, pranë një lokali ku qëndronte zakonisht, në momentin që vrasësi e qëlloi me kallashnikov për vdekje.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.