Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Rama vendos rregull për ministrat: Pushime vetëm në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi ka ka zbuluar se ku do t’i kalojnë pushimet ministrat e kabinetit të tij.

Ai shkruan se është rregull që ministrat t’i kalojnë pushimet në Shqipëri, pasi dhe vetë ai pushimet i bën në vendin tonë.

Ky reagim nga ana e kryeminsitrit erdhi pas një lajmi të publikuar më mediat greke, të cilat bene të ditur se kryeministri i Shqipërisë është me pushime në Parga.

 ‘Mediat greke thonë jam me pushime në Greqi?1.S’jam me pushime 2.Pushimet i bëj vetëm në Shqipëri 3.Ky do jetë rregull edhe për ministrat✌️??’ shkruan Rama. (S.SH/Shuplaka)

RAMA DHE MINISTRAT NE BULEVARD – Kryeministri, Edi Rama, i shoqeruar nga kabineti i tij qeveritar, duke ecur ne bulevardin, “Deshmoret e Kombit”, per te shkuar ne godinen e Kryeministrise, pasi kane bere betimin tek Presidenti, Bujar Nishani.
Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.