Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Rama sfidon gazetarët: Ja ku e keni makinë, shikojeni nëse është e blinduar. Analisti: Kjo provohet vetëm me armë

Kryeministri Edi Rama ka përdorur ditën që u arrestua Vladimir Gjuta një makinë për të cilën u raportua se ishte e blinduar për t’u larguar nga selia e PS-së.

Mbrëmjen e sotme në “Opinion” ai ka  ‘sfriduar’ një panel gazetarësh dhe analistësh duke iu thë thënë që të shkojnë dh eta vërtetojnë pasi kishte mbërritur në studio me pot ë njëjtin mjet “Lincoln”. Por përgjigja e njërit prej analistëve, i ka dhënë përgjigje epike duke thënë se prova mund ti bëhej vetëm me armë

Rama: Ti prezantove 4 persona të fushës, shkoni tani njëri nga ju shikojeni nëse është e blinduar apo jo.

Ervis Iljazaj: Po ta provojmë me plumb se s’kemi me çfarë ta vërtetojmë

Makina nuk është e blinduar, është që e vitit 2009, ma ka sjell im vëlla kur isha në opozitë. Është makina që kam pasur që në kohën e të qënurit në opozitë, nuk ka qenë kurrë e blinduar.

Favziu: Kryeministri i shqipërisë ka makinën që ia vendos shteti, nuk mund të përdorësh makinën që të ka dhënë vëllai

Rama: Unë nuk kam dashur ti rris vetes një kosto më tepër, nuk jam shofer, di ti jap vetëm makinës së qeverisë

Rama: E ke te oborri

Rakipllari:  Nuk jam i fushës, më jep një dokument që e provon se nuk është e blinduar. Që kur e tha opozita, kryeministria nuk e përgënjeshtroi të kundërtën

Rama: Të merresh me përggënjeshtrimin e çdo shpifjeje nga opoazita, nga ju, I bie…

Fjala jote me atë të opozitës për mua është njëlloj

Rama: Dëgjo, 100% fjala ime është fjala e një pale, fjala e opozitës është e një pale, por fjala jote i thotë publikut lidhu me të vërtetën. Nëse ti thua se kryeministri ikën me makinë të blinduar është një mëkat personal. Janë atentate që i krijoni ju, makinat e blinduara i krijoni ju

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *