Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Rama nuk e mbajti premtimin për internetin”, gazetari tregon nga po i vijnë ndihmat Shqipërisë

Gazetari Aulon Kalaj ishte i ftuar në Fax News ku gjatë bisedës me gazetarin Enea Meksi foli për masat që po merr qeveria për frenimin e koronavirusit.

Ai e vuri theksin tek konçesionet e dhëna nga kjo qeveri duke e lidhur me mungesën e financave që duhen në këto

Sipas Kalasë kemi dy kategori njerëzish, një që përfiton lekë nga Rama dhe një kategori që po vuan për bukën e gojës.

Gazetari i njohur foli edhe për premtimin e dhënë nga Kryeministri Rama për përgjysmimin e internetit çka nuk ka ndodhur një gjë e tillë sipas informacioneve që ka marrë nga njerëzit.

Kujtojmë këtu se Aulon Kalaja është edhe një aktivist i spikatur në mbrotje të shumë kauzave përfshirë edhe bamirësinë.

Ai deklaroi se edhe pse jemi në një situatë të tillë dhe në një situatë akoma më të rëndë se vendi ynë Italia nuk ka nguruar që të japë ndihma në këto ditë të vështira për Shqipërinë.

Kalaja tha se janë disa ton ushqime që do shpërndahen në familjet në nevojë duke përmendur zonat rreth Fushë- Krujës.

NE LIDHJE SKYPE, GAZETARI AULON kALAJA

Publiée par TauLajm News sur Mardi 24 mars 2020

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *