Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

Rama i bën ‘lëmsh’ axhendën Thaçit/ Darkë me Veselin dhe Presidentin kur ishte lajmëruar fjalimi për aktakuzën, a do e takojë Haradinajn?!

Pak ditë pas lajmit nga Specialja për aktakùzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thacit dhe kreut të PDK-së, Kadri Veselit, në Kosovë po qëndron për vizitë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Rama sot gjatë ditës ka të planifikuar të takohet me të gjithë liderët e partive politike, përvec liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj me të cilin ka një kohë që të dy i kanë marrëdhëniet e acáruara.

Takimi i fundit i Ramës do të jetë me presidentin e Kosovës, Hashim Thacin. Sipas agjendës së dërguar nga presidenca ky takim do të mbahet në ora 18:50. Një orë pas takimit me presidentin e vendit, Rama do të darkojë së bashku me Thaçin e Veselin në njërin nga restorantet e Prishtinës, shkruan express.

Megjithatë, në të njëtën kohë ishte paralajmëruar se Thaçi do të fliste për aktakùzën e Speciales, pasi që paraqitja e tij gjatë fundjavës ishte shtyrë për të hënën. Nuk dihet nëse presidenti do të flas sot për këtë temë.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *