Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

Rama ia thotë në sy Thaçit hapjen e kufirit duke ínjoruar qeverinë: Ta dimë…

Kryeministri Edi Rama teksa po fliste për situatën pándemike në vend në përfundim të komunikimit të tij, intervista televizive vazhdoi me Presidentin e Kosovës Thaçi.

I pyetur ne lidhje me hapjen e kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë, Thaçi u përgjigj se duhet të ketë një koordinim nga të dyja palët. Ndërsa kryeministri Rama nuk i ka kursyer batutat lidhur me situatën politike në Kosovë për homologun e tij.

THAÇI: Duhet të ketë një koordinim mes dy qeveritë dhe të punohet për hapjen e kufirit. Duhet hapje e ngadaltë.

RAMA: Patjetër ne jemi gati. Presim të koordinohen në Kosovë që ta dimë me kë do flasim atje ndërkohë do ta hapim apo jo.

Kujtojmë se aktualisht në Kosovë, kryeministër në detyrë është lideri i LVV-së Albin Kurti, ndërsa presidenti ka emëruar pasuesin e tij nga radhët e LDK, Abdullah Hotin.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *