FlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Rama i përgjigjet Metës e kundërshtarëve: U marrosët se BE dhe bota më bënë deklarata dashurie. Shqipëria më kërkon ta çoj para

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me 2 postime të njëpasnjëshme në Twitter kundër lëvizjeve të fundit të Presidentit Meta dhe deklaratave të opozitës duke i quajtur ata të marrosur pas deklaratave publike të dashurisë që i bëri BE dhe bota në Konferencën e Donatorëve me 17 shkurt.

Ai i kërkuar popullit shqiptar që t’i harrojë dhe ti lërë ata të digjen në zjarrin e urrejtjes, ndërsa në fund shprehet i bindur që Shqipëria kërkon nga ai ta çojë para përmes reformave dhe punëve që veç ai i ka bërë.

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *