AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Rama e quajti të pangopur, presidenti Meta bën lëvizjen e radhës

Ndërkohë që kryeministri Rama vijon prej 40 minutash një fjalim në Kuvend me sulme në drejtim të Ilir Metës, duke e quajtur atë të pangopur, presidenti vijon takimet me partitë e vogla për një datë të re për zgjedhjet.

Pas pak minutash Meta do të ketë një takim me Koço Kokëdhimën, kreun e partisë Zgjidhja, dhe një prej kundërshtarëve publik të Edi Ramës. Kryeministri u shpreh i palëkundur nga data 30 Qershor, duke theksuar se zgjedhjet do të mbahen, me ose pa dëshirën e Ilir Metës.

”Ky Kuvend është i detyruar sot që të merret me një akt brutal dhe të patolerueshëm të Ilir Metës, e pyes shpesh se çfarë kërkon më shumë nga Shqipëria Ilir Meta, që ende pa mbushur 50-vjeç e ka bërë edhe kryeministër, edhe kryetar Kuvendi dhe president? Kujt më shumë se Ilir Metës i janë harruar përçarjet dhe skandalet dhe është rilindur më i burrëruar.

Kush më shumë se Ilir Meta duhet të pyeste sot shqiptarët për borxhet që iu ka lënë? Iliri është mësuar keq, që ta përqeshë fatin e tij, ta shkelmojë të mirën e tij, për tu bërë vend e pavend protagonist, ku nuk i pëlqen vendi që ka, jo president të jetë, po madje mbret të të gjitha trojeve shqiptarë ta shpallim, Ilir Meta prapë se prapë nuk do të ndalej, me pangopësinë e tij të pandalshme.

Për çfarë arsye në botë presidenti i vendit do të bëhej qesharak në dalje të paqena, për të justifikuar një budallallëk që fshin firmën e tij me një tjetër firm. Arsyeja e vetme është Ilir Meta”, deklaroi sot Rama në Kuvend.

(E.K/Faxweb.al)

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *