Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Rama e komenton protestën me thënien e ushtarakut kinez

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas përfundimit të protestës së 10-të kombëtare të thirru nga opozita e bashkuar duke publikuar një shprehje të një ushtaraku kinez që ka jetuar në shekullin e 6 p.e.s.

“Fituesit fillimisht fitojnë, pastaj nisen në betejë, ndërsa humbësit nisen njëherë dhe më pas rreken të fitojnë

Sun Tzu”, shkruan Rama.

Ndërkohë kujtojmë se protesta e opozitës ka nisur rreth orës 20:00 të mbrëmjes së sotme para godinës së kryeministrisë që më pas u zhvendos tek parlamenti dhe mbyllja e saj u bë tek selia e Partisë Demokratike.

Protesta zgjati rreth dy orë dhe gjatë zhvillimit të saj nuk pati asnjë incident apo përplasje midis protestuesve dhe policisë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *