AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Qytetarët shkodranë nisin tubimin kundër Valdrin Pjetrit (Video)

Pas denoncimeve me fakte bindëse të bërë nga Partia Demokratike, se Vladrin Pjetri, fituesi i zgjedhjeve të 30 Qershorit për drejtimin e Bashhksë së Shkodrës, ishte i implikuar në aktivitete kriminale, në të shkuarën e tij, kanë ardhur edhe reagime nga ana e qytetarëve.

Në këto moment, në Shkodër qytetetarët kanë dalë në një tubim paqësor kundër Pjetrit.

Ky reagim vjen pas debatit të madh politik të hapur në vend lidhur me të shkuarën e kryebashkiakut të zgjedhur port ë pamandatuar lidhur me të shkuarën e tij kriminale.

Nuk është bërë ende e ditur se sa do të zgjas ky tubim dhe a do të ketë reagime të tilla në ditët në vijim të këtij lloji kundër Pjetrit.

Protesta ka nisur disa minuta më parë dhe po zhvillohet para Prefekturës së Qarkut Shkodër.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *