Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Qytetarët bllokojnë rrugën në kryeqytet, shkak bëhet mungesa e ujit prej disa ditësh në zonën pranë Sanatoriumit

Banorët e qytetit të Tiranës në zonën pranë Sanatoriumit kanë zhvilluar një pròtestë mbrëmjen e sotme duke bllokuar një nga rrugët kryesore. Pròtesta ka ardhur si pasojë e mungesës së vazhdueshme prej disa ditësh të ujit në këtë zonë të kryeqytetit.

Siç shihet edhe nga pamjet e siguruara nga FaxNews, kemi një prani të forcave të pòlicisë të cilat ndodhen pranë pròtestuesve por bëhet e ditur se nuk ka patur konfrontim midis tyre. Qytetarët kërkojnë të drejtën e tyre për furnizimin në mënyrë të rregullt me ujë pasi jetesa e tyre gjatë këtyre ditëve të nxehta të gushtit është bërë mjaft e vështirë në mungesë të ujit në banesa.

Kujtojmë se mungesë të ujit ka patur edhe në spitalin Covid2. Në pikun e pandemisë krahas fluksit të shtuar në spitalet Covid tashmë stafi mjekësor dhe pacientët duhet të përballen dhe më një problem të dytë, atë të mungesës së ujit.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *