Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


EkonomiFlashTe FunditTe Gjitha

Qeveria u jep shpërblim pensionistëve për festat e fundvitit

Qeveria ka vendosur tu japë shpërblim 3 mijë lekë pensionistëve për festat e fundvitit.

Ndonëse u përfol që pas tërmetit shkatërrimtar, qeveria do të anulonte shpërblimet e fundvitit për pensionistët por me sa duket Rama nuk do t’i lërë ‘pa gjë’ shtresën më vunerabël të vendit.

Gjithashtu ministrja Denaj në një konferencë për shtyp bëri publik vendimin e Këshillit të Ministrave për shpërblimet e fundvitit për të gjithë pensionistët në vlerën e 3 mijë lekëve.

Fondi për shpërblimin e pensionistëve u mundësua nga kursimet e këtij vitit dhe nuk do të prekë zëra të tjerë në buxhet, ndaj ka qenë edhe më i reduktuar sipas ministres së Financave.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *