FlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Qeveria “Rama II”mblidhet sot për herë të parë, zbulohet axhenda

Sot pasdite  do të mbahet mbledhja e parë e Qeverisë ‘Rama 2’ pas betimit në Presidencë.

Një ndër pikat e zbuluara nga axhenda është dhe shpallja e vitit të Skënderbeut.

6 vendimet e parashikuara nga axhenda janë si mëposhtë:

1 eshte- Shpallja e 2018, viti mbarëkombëtar i Skënderbeut, Pika

2 – Zgjedhja e kandidatëve të Komisioneve të Prokurimit, Pika

3- Miratimi i procedurave të shërbimit publik elektronik
Mbledhja, pika

4- Ngritja e komisionit shtetëror për Skënderbeun
Mbledhja, pika

 5- Dhënia e godinave për organet e Vettingut.

6 Fond solidariteti për dëmet e uraganit në SHBA

(S.SH/Shuplaka)

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *