Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Qeveria Rama dy ditë në Shkodër, Braimllari: Familjet në zonat e përmbytura pa asnjë shpresë

Prej dy ditësh qeveria Rama ndodhet në Shkodër, ndërsa kjo për deputetin e LSI-së Endrit Braimllari është një braktisje që u bëhet banorëve të zonave të përmbytura.

Në një reagim në rrjetet sociale Braimllari shprehet se qëndrimet e kryeministrit ishin pjesë e spektaklit qeveritarë, ndërkohë që asnjë ministër nuk ka qenë afër qytetarëve që vuajnë pasojat e përmbytjeve.

“Kryeministri bën shoë në Shkodër ndërkohë në zonat e përmbytura asnjë ministër për të përkrahur banorët të cilët në këto ditë të ftohta dimri kanë mbetur pa asnjë shpresë. Kjo është një qeveri e papërgjegjshme dhe nuk mbron interesat e qytetarëve. Interesi i kësaj qeverie është trafiku i lëndëve narkotike”,- shprehet Endrit Braimllari.

Ditën e sotme reshjet e shiut janë rikthyer në të gjithë vendin ku nuk kanë munguar as shtrëngatat. Fati i qindra familjeve të përmbytura ku shumë prej tyre kanë humbur një pjesë të mirë të orendive mbetet në dorë të kapriçove të natyrës.

(E.K/FAXWEB) 

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *