Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Qeveria e bën fakt të kryer: Kush nuk vendos máskën, do të ndíqet pènalisht, rikthehet karántina në disa zona

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes konferencës për media tha se vendosja e máskës është e obligueshme dhe se ata që nuk e vendosin, bëjnë vèpër pènale.

“Masat janë të thjeshta, shumë të qarta, máskat, distanca dhe larja e duarve, jemi të obligueshëm të gjithë t’i marrim këto masa, kur ecim, kur hipim në autobus. Çdo kush që nuk i zbaton këto masa, bën vèpër pènale, sepse rrèzikon shèndetin e vet, jetën e vet dhe shèndetin e të tjerëve”, u shpreh Hoti.

Hoti gjithashtu tha stafi mjèkësor është 8% i prèkur, për shkak të punës së madhe të tyre

“Stafi mjèkësor është duke bërë maksimumin, 8% e të infèktuarve janë mjèkë, sepse ata janë vija e parë e frontit”, tha Hoti. Më tej, ai tha se situata është nën kontroll, por nën kontroll të brishtë, gjithashtu theksoi se inspektorët do të jenë në rrugë 24 orë.

“Situata është nën kontroll, nën kontroll të brishtë, duhet të menaxhojmë situatën. Inspektorët do të jenë 24 orë, nëse nuk vendosni máskë, do të dènoheni”, tha ai, ndërsa ka vendosur edhe karántinimin e disa zonave që në të cilat përhapja e infèksioneve ka qenë më e lartë.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *