Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Qeveria anulon 2 koncesionet e rëndësishme, gazetari: Becheti do duket lule para këtij, bëhu gati popull të paguash 400 mln euro

Gazetari Klodian Tom,orri ka komentuar deklaratën e ministres së Infrastrukturës, në lidhje me anulimin e koncesioneve Milot-Balldre dhe Orikum-Dukat, tejsa I konsideron si lajme kontradiktore ndërsa shton se nëse është e vërtetë kjo do të ishte një ‘histori e fituar’.

Sipas tij, opozita ka arsye për të festuar fitoren politike sepse e ka kërkuar anulimin e tyre dhe pohon gjithashtu se qeveria ka arsye për t’u lavdëruar duke treguar veten sit ë përgjegjshme.

“Populli ka arsye per te festuar se do te paguaje 400 milione euro ne Arbitrazh, madje tani pa u ndertuar rruget fare”, shkruan ndër të tjea TOmorri.

Reagimi i plotë:

Win Win story

Ministrja e infrastruktures ka deklaruar sot ne Report Tv se jane anulluar koncesionet e Milot-Balldrene dhe Orikum-Dukat.

Lajmet qe vijne nga qeveria per kete ceshtje jane kontradiktore. Por nese anullimi ka ndodhur vertete, kjo eshte nje ëin ëin story.

Opozita ka arsye per te festuar fitore politike sepse ka kerkuar anullimin e tyre.

Qeveria ka arsye per t’u lavderuar sepse tani i lind e drejta te thoje qe heshtni te gjithe se ne jemi qeveri e pergjegjshme. Per interesa kombetare anullojme koncesionet, qe ju na thonit se ishin korruptive.

Populli ka arsye per te festuar se do te paguaje 400 milione euro ne Arbitrazh, madje tani pa u ndertuar rruget fare. Te dyja keto kontratat jane miratuar me ligj te vecante ne Parlament. Shkelje e njeanshme e kontrates nga shteti, demshperblim i plote ne Arbitrazh per koncesionaret.

Behu gati o popull se po te vjen shkopi tjeter. Ai i Beçhettit do duket lule para ketij. Vete i miratojne, vete i anullojne, faturen ja rrasin popullit.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.