Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Harrojnë kònfliktet e vjetra, dy Presidentët shtrëngojnë duart për nismën e rëndësishme

Pándemia globale e shkaktuar nga Còvid-19 duke se ka sjellë një frymë të re politike në marrëdhëniet e ácaruara me shteteve.

Ky bashkëpunim ose shtrëngim duarsh vjen në kuadër të masave për gjetjen e një vaksine kundër kòronavirusit në botë.

Rasti konkret vjen nga Presidentët e Rusisë dhe Turqisë, Vladimir Putin dhe Rexhep Taip Erdogan, te cilet theksuan rëndësinë e bashkëpunimit të mëtejshëm midis agjencive përkatëse të dy vendeve në zhvillimin e vaksínave dhe terapisë për trajtimin e ínfeksionit, thuhet në deklaratë.

Të dy presidentët diskutuan në detaje problemet e luftimit të pándemisë kòronavirus.

 

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.