Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Harrojnë kònfliktet e vjetra, dy Presidentët shtrëngojnë duart për nismën e rëndësishme

Pándemia globale e shkaktuar nga Còvid-19 duke se ka sjellë një frymë të re politike në marrëdhëniet e ácaruara me shteteve.

Ky bashkëpunim ose shtrëngim duarsh vjen në kuadër të masave për gjetjen e një vaksine kundër kòronavirusit në botë.

Rasti konkret vjen nga Presidentët e Rusisë dhe Turqisë, Vladimir Putin dhe Rexhep Taip Erdogan, te cilet theksuan rëndësinë e bashkëpunimit të mëtejshëm midis agjencive përkatëse të dy vendeve në zhvillimin e vaksínave dhe terapisë për trajtimin e ínfeksionit, thuhet në deklaratë.

Të dy presidentët diskutuan në detaje problemet e luftimit të pándemisë kòronavirus.

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *